Kurumsal Kimlik Tasarımı

Anasayfa » Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı çalışması firmalar için en önemli olan tasarım içeriğidir. Firmaların tanıtımlarını gerçekleştirmek için kullandıkları kurumsal kimlik tasarımı aynı zamanda firmanın tanıtımını yaparken her ortam içinde temsil edilebilmesine olanak sunar.

Her marka ve firmanın kurumsal kimlik tasarımı bulunmaktadır. Bu kimlikler o firma ya da markaya özgü olur. Gerçekleştirilecek olan çalışmada uzman ve deneyimli kişilerden profesyonel desteğin alınması ise firmanızın ya da markanızın temelinin sağlam olmasına etki eder. Bu sebeplerden dolayı kurumsal kimlik tasarım çalışmalarında mutlaka profesyonel destek alınması gerekir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Firmaların tanıtımlarını kolaylıkla yapılabilmesi, bilinirliğinin artırılması ve doğru şekilde ifadesinin sağlanması aşamalarında kurumsal kimliğe ihtiyaç duyar. Kurumsal kimlik tasarımı çalışması ise firmanın ihtiyacı olan tanıtımı yapılmasında ve her ortam içinde temsilinin gerçekleştirilmesinde önem taşıyan içeriktir. Firma logosundan renklerine kadar her bir detayın planlandığı bu çalışmada uzman kişilerden alınacak olan destek ile sağlam bir temel üzerine doğru ölçülerde bir binanın kurulabilmesi de mümkün olur.

Profesyonel çalışmaların yapılması ile elde edilecek olan kurumsal kimlik tasarımı sayesinde ise firma ya da markanın müşterilerine güven sağlayan bir altyapıya sahip olması da sağlanır. İmaj çalışması içinde son derece önem taşımakta olan kurumsal kimlik tasarımı marka ya da firmanın akılda kalıcılığını da artıran özelliklere sahip olarak tasarlanmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neleri İçerir?

Kurumsal kimlik tasarımı bir firma ya da markanın temel unsurudur. Logosu, logo çalışmasının tüm detayları, amblem ve bu çalışma içinde yer edinen renklere kadar uzanan çalışma sayesinde firma ya da markanın farkındalığı artırılarak bilinirliği de tüm alanda sağlanır.

Firma ya da markanın her ortamda temsili ise kurumsal kimlik tasarımı sayesinde mümkün olmaktadır. Müşterilere güven sunan özellikleri de içermesi beklenen tasarım konusunda uzman ve deneyim sahibi profesyonel ekip çalışması ile gerçekleştirilmelidir. 

Kurumsal kimlik tasarımı içerikleri ile ilgili olarak yer alan detaylara aşağıda yer verdik. Tüm bu çalışmalar firmanın istenen düzeyde tanıtımının yapılması ve aynı zamanda imaj çalışmasının gerçekleştirilmesi için önem taşımaktadır.

Kurumsal kimlik tasarım çalışması ile logo, logo kullanım alanları belirlenir. Bunlar antenli kâğıt, kartvizit, diplomat zarflar, fatura, tahsilat makbuzu, sunum dosyası, poşetler, ajanda ve buna benzer tüm ürün çeşitleri olarak yer alır.

Kurumsal kimlik tasarım içerikleri aynı zamanda firma bayrakları, sertifika, hediye kartları, davetiyeler ya da hediyelik eşya çalışmaları içinde de yer bulur. Aynı zamanda plaketler ya da rozet çalışmalarında da kendini gösterir.

 

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal kimlik tasarımı nasıl olmalı sorusunda öncelikle proje detayları incelenmelidir. Marka ya da firma ile ilgili tüm veriler elde edilir. Bu verilerin sonrasında ise hem akılda kalıcı hem güven veren hem de güçlü bir logo belirlenmesi yapılır. Logo belirlemesi tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda renk çalışmaları ve amblem detaylarına da yer açılmaktadır. Bunların yanı sıra en önemlisi ise kurumsal kimlik tasarım çalışmasının kesinlikle benzersiz olması gerekliliğidir. Benzeme durumunda taklit imajı doğarak firma ya da markanızın itibarı kalmaz. Bu sebep ile çalışma içinde profesyonel destek almanız gerekir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında hazırlık, imaj belirleme, tasarım ve sunum aşamaları yer almaktadır. Tüm aşamalar titiz çalışmalar ile gerçekleştirilir.

Hazırlık Aşaması

Kurumsal kimlik hazırlık aşamasında firmanın ya da markanın tüm özellikleri, ürün ya da hizmet detaylarına kadar her bir veri alınır. Firma ya da markanın oluşumu bilgileri de elde edilerek ilk adım olan kısım tamamlanır.

Kurumsal İmaj Belirleme

Kurumsal kimlik tasarım aşaması olan imaj belirleme son derece önem taşıyan bir adımdır. Firma ya da markanın temel değerlerine uygun olan ve sunulan hizmet veya ürüne de vurgu yapan ideal bir imaj belirleme çalışması bu aşama içinde gerçekleştirilir. Profesyonel hizmet sunan ekip ise konu ile ilgili detaylı bir çalışma planlayarak doğru çalışmaların yapılmasını sağlar.

Tasarım Aşaması

Kurumsal kimlik çalışmasında sonuca ulaşılması anlamına da gelen tasarım aşaması tüm elde edilen veriler ışığında profesyonel ekip tarafından belirlenen kurumsal imaj belirlenmesinde tasarımın hayata geçmesidir. Tasarım seçenekleri belirlenir ve bunların detayları bu alanda incelenerek son aşamaya gelinir.

Sunum Aşaması

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında tüm elde edilen veriler ve akabinde gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında belirlenen tasarım çalışmasının firma ya da marka yetkililerine sunumu kısmıdır. Sunum aşamasında belirlenen kurumsal kimlik tasarımı ile ilgili tüm detaylar aktarılarak onay beklenir. Onayın alınması sonrasında ise hizmet tamamlanarak firma ya da markanın kurumsal kimlik tasarımı da hayata geçirilerek her ortamda kullanılmaya başlanır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neden Bu Kadar Önemli?

Kurumsal kimlik tasarımı bir firmanın temel unsurudur. Yanlış atılacak olan bu ilk adım binanın sağlam olmamasına etki eder. Bu ise ilerleyen dönem için sıkıntılı bir süreci ifade ederek istenen büyüme marjına da ulaşmasına mani olur. Benzersiz, güçlü, güvenilir ve kolaylıkla akılda kalabilecek olan kurumsal kimlik çalışmasından yararlanarak gücünüze güç katabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olacağız?

Kurumsal kimlik tasarım çalışmasında öncelikle firma ya da marka çalışmasını yaparak en doğru seçimden faydalanmanız sağlanır. Gerçekleştirilecek olan tasarım ile her ortamda firma ya da markanızın temsil edilmesi de mümkün olacaktır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Kurumsal kimlik tasarım çalışmalarında konusunda uzman ve deneyimli ekip ile profesyonel hizmetler ile firma ya da markanızın imajına uygun çözümleri sunuyoruz. Güçlü ve güvenilir bir kurumsal kimlik elde ederken aynı zamanda benzersiz bir çalışmadan yararlanmanıza yardımcı olmaktayız.

  Kurumsal kimlik tasarımı nelerdir?

  Kurumsal kimlik tasarımı, firmanızı her ortamda temsil eden ve müşterilerinizin firmanızı yada markanızı akılda kalıcı şekilde tanımasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütününe verilen isimdir. Profesyonel kurumsal kimlik tasarımına sahip bir firma, müşterilerine güven sağlayıcı bir izlenim oluşturmaktadır.

  Kurumsal kimlik tasarımında neler olmalı?

  Kurum Adı
  Logo ve Semboller. Siyah Beyaz Kullanımı Renkli Kullanımı Genel Kullanımı Hatalı Kullanımı
  Renk & Font.
  Slogan / Motto.
  Sosyal Medya Kiti.
  Kurumsal Yazı Karakteri.
  Renk Kodları Ve Yardımcı Renk Kodları (Siyah / Beyaz / Gri)
  E-Posta İmzası

  Kurumsal kimlik nedir nasıl oluşturulur?

  Kurumsal kimlik, firmanın şirket içinde ya da şirket dışında duruşunu temsil eden ve müşterilerin bir bakışta firmayı tanımasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Kurumsal kimlik aynı zamanda firmanın profesyonel görünmesini sağladığı için müşterilere daha güvenilir bir izlenim bırakır.

  Kaç çeşit kurumsal kimlik vardır?

  Temel olarak 3 çeşit kurumsal kimlik türünden bahsedebiliriz. Bunlar; Bütüncül kimlik; Markaya ait her alanda aynı göstergelerin kullanıldığı kimlik türüdür. Buna Shell markası örnek verilebilir.

  Kurum kimliğini oluşturan temel unsurlar nelerdir?

  Kurum kimliğinin yapısının temelinde kurum kültürü ve kurum kimliği bulunmaktadır. Kurum kimliğin bileşenleri ise kurumsal davranış, kurumsal tasarım ve kurumsal iletişimdir.

  Kurumsal kimlik tasarımı neden önemli?

  Kurumsal kimlik; markanın duruşunu göstermesi bakımından önemlidir. Herhangi bir marka; kurumsal kimlik sürecini tamamlayarak kurumun geniş kitleler tarafından tanınmasını ve kolayca hatırlanmasını sağlar. Kurumsal iletişim, kurumsal davranış ve görsel detayların bir araya gelmesi kurumsal kimliği oluşturur.

  • Sosyal Medya Danışmanlığı
   Sosyal medya, bugünün dünyasında önemli bir pazarlama aracı olarak kabul edilir. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, sosyal medya kanallarını kullanarak markalarını tanıtmak, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve satışları artırmak için çalışırlar. Sosyal medya danışmanlığı, işletmelerin sosyal medya stratejilerini oluşturmalarına, uygulamalarına ve sonuçlarını analiz etmelerine yardımcı olur. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti, işletmelerin sosyal medya hesaplarının yönetimini içerebilir. […]
  • Sosyal medya reklamları
   Merhaba! Sosyal medya reklamları, bir marka veya ürünün sosyal medya platformlarında yayınlanan reklamlardır. Bu reklamlar genellikle, marka veya ürün hakkında bilgi verir ve kullanıcıların satın almayı düşünmelerini amaçlar. Sosyal medya reklamları, hedef kitleye ulaşmak için etkili bir yöntemdir ve genellikle düşük maliyetli olmaları nedeniyle popülerdir. Sosyal medya yönetimi nedir? Sosyal medya yönetimi, bir marka veya […]
  • Web site tasarımının önemi
   Web sitesi tasarımı, kullanıcıların bir web sitesine ilk kez girdiklerinde etkilenmelerini sağlayan önemli bir faktördür. İyi tasarımlı bir web sitesi, kullanıcıların dikkatini çekmekte ve onların siteyi daha uzun süre ziyaret etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca, iyi tasarımlı bir web sitesi, arama motorları tarafından daha iyi derecelendirilir ve daha yüksek sıralamalar alır, bu da siteyi daha fazla ziyaretçi […]
  • Seo Danışmanlık Hizmeti
   Seo Danışmanlığı Seo (Search Engine Optimization) danışmanlık hizmeti, bir web sitesinin arama motorlarında daha iyi sıralama ve daha fazla ziyaretçi çekmek için tasarlanmıştır. Bu hizmetler genellikle bir web sitesinin içeriğini, yapısını ve düzenini optimize etmeyi amaçlar ve arama motorlarının ön plana çıkarmaya yardımcı olur. Seo danışmanlığı, bir web sitesinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde […]
  • Türkçe – İngilizce Çeviri
   Dil çeviri hizmetlerinde her iki dilin tüm özelliklerine hâkim olan tercüman desteğinden yararlanmanız önemlidir. Profesyonel çeviri hizmeti güvenli ve hızlı bir tercüme desteğinden faydalanmanızı sağlarken aynı zamanda kaliteli içeriğe de sahip olmanıza yardımcı olur. Çeviri hizmeti ile ilgili farklı tüm çeviri metinlerinde tercümanlığın sunulması gerekir. Hukuki belgelerden teknik verilere ve sağlık sektöründeki çevirilere kadar birçok […]
  Whatsapp
  Yigit
  Yigit
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?