Seo Danışmanlığı

Anasayfa » Seo Danışmanlığı

Seo Danışmanlık Hizmeti

SEO, Search Engine Optimization, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO, internet sitelerini veya içeriklerini arama motorlarında daha üst sıralarda gözükmelerini sağlayacak şekilde düzenlemektir. Ücretli reklamlar ile SEO birbirleri ile karıştırılmamalıdır. SEO sitelerin organik trafiğini yükseltmek ile ilgilenir. Yani sitelere arama motorları üzerinden ulaşmış ziyaretçilerin sayısını arttırmayı hedefler.

İşletmelerini veya markalarını daha bilinir hale getirmek isteyenler için SEO, oldukça önemli bir kavramdır. Çünkü bir internet sitesine sahip olmak markalara birçok avantaj sağlar. Web siteleri sayesinde markalar, işletmeler veya firmalar ürünlerini ve hizmetlerini müşterilerine tanıtabilirler. SEO açısından iyileştirilmiş siteler sayesinde hedef kitlelerin internet sitelerine ulaşabilmeleri kolaylaşır. SEO danışmanlığı hizmeti de tam olarak bu noktada devreye giriyor. Bir SEO danışmanı ile çalışmanın sağlayacağı faydalarla ilgili yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı, işletmelerin veya markaların internet üzerinden potansiyel müşterilerine daha kolay ulaşmalarını sağlayan bir hizmettir. Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarının çeşitli algoritmaları bulunur. Bu algoritmaların amacı bir terim aratıldığında kullanıcılara mümkün olan en iyi içerikleri ve internet sitelerini sunmaktır. Arama motorlarının kriterlerine uygun olarak hazırlanmış web siteleri, arama sonuçlarında ilk sayfalarda gösterilir.

Arama motorlarının algoritmaları arama sonuçlarında kaliteli kullanıcı deneyimi sunan internet sitelerine öncelik verir. Yani algoritmalar, kullanıcıların bir web sitesi içinde aradıklarını kolayca bulabilmelerini ister. Herhangi bir terim aratıldığında bu algoritmalar konuyla alakalı tüm içerikleri ve siteleri tarar. Ardından saya içi, sayfa dışı ve teknik SEO açısından iyileştirilmiş siteleri seçer ve bu siteleri kullanıcıların karşısında çıkarır. SEO danışmanları ise internet sitelerini bahsedilen yönlerden geliştirmek için hizmet sunar.

SEO Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

SEO danışmanlığı hizmetinin en önemli hedeflerinden biri işletmenizin göz önünde olmasını sağlamaktır. Müşterilerin hizmetlerinizi veya ürünlerinizi satın almasının ilk adımı işletmenizden haberdar olmalarıdır. Günümüzde de internet, markanızı müşterilere en iyi ve etkili şekilde tanıtabileceğiniz bir platform haline gelmiştir. SEO danışmanlığı, markanızı internette daha görünür yapmak ile ilgili hizmetler içerir.

SEO hizmetlerinin birçok teknik aşaması bulunur. Örnek olarak sitelerin mobil uyumlu olması, site yüklenme hızının yüksek olması ve site haritaları verilebilir. Sitelerin bu açılardan geliştirmeleri bu konuda uzman kişiler olan SEO danışmanları tarafından yapılabilir. Bizden alabileceğiniz SEO hizmetlerinin içeriği aşağıda yer alıyor.

Rakip Araştırması

Rakip araştırması SEO hizmetlerinin en önemli aşamalarından biridir. Bu aşama, sizinle aynı sektörde bulunan şirketlerin internetteki varlıklarının incelenmesini içerir. Diğer şirketlerin SEO stratejilerinin güçlü ve zayıf yönleri detaylıca analiz edilir.

Örneğin, rakip firmaların anahtar kelimeleri, içerik planlamaları ve kullandıkları linkler gözden geçirilir. Rakip araştırması hizmeti sayesinde alanınızdaki SEO rakiplerinizi yakından tanıyabilirsiniz. Ayrıca hangi konularda içerik üretmenin daha faydalı olacağını öğrenebilirsiniz.

Analiz ve Raporlama

Analiz ve raporlama aşaması başarılı bir SEO stratejisi oluşturmanın en temel gereklilikleri arasındadır. Analiz kısmında web sitesinin organik trafiği, içerik kalitesi, backlink profili ve anahtar kelime gibi SEO açısından bulunduğu konum incelenir.

Ardından web sitesinde nasıl daha iyi SEO iyileştirmeleri yapılabileceğine dair raporlar hazırlanır. Bu raporlarda “Sitenin kullanıcı deneyimi yönünden eksikleri neler?”, “Site, arama sonuçlarında hangi sırada yer alıyor?” gibi soruların cevapları bulunabilir.

İçerik Üretme – Geliştirme

Kaliteli içerik üretimi, bir sitenin SEO optimizasyonunu her yönden etkileyen bir aşamadır. Yeterli sayıda ve kaliteli içerikler sayesinde arama motorları bir web sitesini fark edebilir. Kaliteli içeriklere sahip bir sitede ziyaretçiler daha uzun süre vakit geçirme eğiliminde olurlar.

Sitenizde kaliteli içerikler paylaşmanın bir diğer faydası ise backlink kazanmanıza yardımcı olmasıdır. İçeriklerde kullanılan doğru anahtar kelimelerle de hedef kitlenize ulaşma ihtimaliniz artacaktır. Böylece rakip firmalar arasında öne çıkabilirsiniz.

Güncel Süreç Takibi ve Raporlama Süreci

4peek olarak sunduğumuz SEO stratejisi hizmetlerinin sitenizdeki gidişatını düzenli olarak takip ediyoruz. Google Analytics ve Google Search Console gibi platformdan web sitenizin başarısını gözlemliyoruz. Tercih ettiğimiz stratejilerin sitenize olan etkilerini detaylıca inceliyoruz.

Müşterilerimiz için bu incelemelerin sonuçlarıyla ilgili detaylı raporlar hazırlıyoruz. Kısacası hizmetlerimizin her aşaması ile ilgili sizleri sürekli olarak bilgilendiriyoruz. Çünkü müşterilerimizin satın aldıkları hizmetlerden memnun kalmalarını önemsiyoruz.

Ölçümleme

SEO metriklerinin düzenli şekilde takip edilmesi bir sitenin SEO optimizasyonu stratejilerinin geliştirilmesi için mutlaka gereklidir. Örneğin, en önemli metriklerden biri olan organik trafik ölçümleme aşamasının bir parçasıdır. Sitenizin aldığı toplam ziyaretçi sayısı ve ziyaretçilerinizin sitenize nasıl ulaştığı, organik trafik ölçümlemelerine girer.

Bu aşamada ziyaretçilerin sayfanızda ne kadar vakit geçirdiği, anahtar kelime sıralaması, hangi içeriklerin daha çok okunduğu, sayfa hızı ve CTR gibi ölçümlemeler de yer alır. Diğer bir ölçümleme ise sitenizin hemen çıkma oranı, yani sitenize giriş yapıp herhangi bir içeriği incelemeden ayrılan ziyaretçi yüzdesidir.

Sürekli Optimizasyon

Arama motorlarının algoritmalarında sıklıkla değişiklikler yapılmaktadır. Çünkü arama motorları, ziyaretçilere daima daha iyi sonuçlar göstermeyi hedefler ve sıralama kriterlerini bu yönde geliştirir. Örneğin en çok tercih edilen arama motorlarından biri olan Google, algoritmalarına her yıl yeni güncellemeler ekler. 4peek SEO danışmanlığı hizmetleri kapsamına güncellemelerin takip edilmesi de dahildir. Üzerinde çalıştığımız web sitelerinin SEO stratejilerini daima güncel kriterlere uygun olarak belirlemekteyiz.

Size Nasıl Yardımcı Olacağız?

Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen müşterilerimize detaylı SEO stratejilerinin yanı sıra içerik üretimi konusunda da yardımcı oluyoruz. Hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçebilir ve sitenizin SEO optimizasyonu sürecini başlatabilirsiniz.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

4peek olarak alanında uzman ekip arkadaşları ile çalışıyoruz. Müşterilerimize kaliteli ve güncel SEO danışmanlığı hizmetleri sunmayı daima ön planda tutuyoruz.

  Seo Danışmanı ne iş yapar?

  Arama Motoru Optimizasyonu (SEODanışmanı Ne DemekSEO; “arama motoru optimizasyonu” şeklinde Türkçeye çevrilen bir kavramdır. Arama motorlarında bir içeriğin üst sıralarda çıkmasını sağlayacak yazı ve içerik teknikleri kullanan kişilere ise SEO danışmanı ismi verilir.

  SEO Danışmanlığı ne demek?

  Bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek adına yapılan çalışmaların tamamını SEO danışmanlığı olarak adlandırmak doğru olabilir. SEO danışmanlığı yüzlerce kalemden oluşan bir çalışma türüdür ve çok hassas – ince noktalara sahiptir.

  Seo Danışmanı nasıl olunur?

  SEO kursuna katılın.
  Online SEO sertifikası alın.
  Kendi web sitenizi oluşturun.
  Web sitelerini optimize ederek pratik yapın.
  Bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışın.
  SEO müşterileri bulun.

  SEO eğitimi nereden alınır?

  Google Dijital Atölye.
  Google Analytics Academy.
  Google Academy For Ads.
  Hubspot SEO Sertifikaları
  BilgeAdam SEO Sertifikası
  İstanbul Boğaziçi Enstitüsü SEO Sertifikası
  Udemy SEO Sertifikaları
  İstanbul İşletme Enstitüsü SEO Eğitim Sertifikası

  SEO çalışması ne kadar sürer?

  Marka çalışması ve SEO çalışması firmalara göre ve yapılacak çalışmalara göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 3 ila 6 ay arasında tamamlanır. Seo, yalnızca anahtar kelime dizilimlerinin, kodlamaların oluşturulduğu sadece üst sırada yer kapmayı sağlayan bir sistem değildir.

  SEO yapan kişiye ne denir?

  Seo danışmanı, Arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapan ve danışmanlık hizmeti sunan kişilere denmektedir. Seo (arama motoru optimizasyonu) web sitelerin Google ve diğer tüm arama motorlarında bulunabilir olmasını sağlamak için ve rekabetle baş ederek başarı sağlaması için oldukça gerekli bir çalışma türüdür.

  • Sosyal Medya Danışmanlığı
   Sosyal medya, bugünün dünyasında önemli bir pazarlama aracı olarak kabul edilir. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, sosyal medya kanallarını kullanarak markalarını tanıtmak, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve satışları artırmak için çalışırlar. Sosyal medya danışmanlığı, işletmelerin sosyal medya stratejilerini oluşturmalarına, uygulamalarına ve sonuçlarını analiz etmelerine yardımcı olur. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti, işletmelerin sosyal medya hesaplarının yönetimini içerebilir. […]
  • Sosyal medya reklamları
   Merhaba! Sosyal medya reklamları, bir marka veya ürünün sosyal medya platformlarında yayınlanan reklamlardır. Bu reklamlar genellikle, marka veya ürün hakkında bilgi verir ve kullanıcıların satın almayı düşünmelerini amaçlar. Sosyal medya reklamları, hedef kitleye ulaşmak için etkili bir yöntemdir ve genellikle düşük maliyetli olmaları nedeniyle popülerdir. Sosyal medya yönetimi nedir? Sosyal medya yönetimi, bir marka veya […]
  • Web site tasarımının önemi
   Web sitesi tasarımı, kullanıcıların bir web sitesine ilk kez girdiklerinde etkilenmelerini sağlayan önemli bir faktördür. İyi tasarımlı bir web sitesi, kullanıcıların dikkatini çekmekte ve onların siteyi daha uzun süre ziyaret etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca, iyi tasarımlı bir web sitesi, arama motorları tarafından daha iyi derecelendirilir ve daha yüksek sıralamalar alır, bu da siteyi daha fazla ziyaretçi […]
  • Seo Danışmanlık Hizmeti
   Seo Danışmanlığı Seo (Search Engine Optimization) danışmanlık hizmeti, bir web sitesinin arama motorlarında daha iyi sıralama ve daha fazla ziyaretçi çekmek için tasarlanmıştır. Bu hizmetler genellikle bir web sitesinin içeriğini, yapısını ve düzenini optimize etmeyi amaçlar ve arama motorlarının ön plana çıkarmaya yardımcı olur. Seo danışmanlığı, bir web sitesinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde […]
  • Türkçe – İngilizce Çeviri
   Dil çeviri hizmetlerinde her iki dilin tüm özelliklerine hâkim olan tercüman desteğinden yararlanmanız önemlidir. Profesyonel çeviri hizmeti güvenli ve hızlı bir tercüme desteğinden faydalanmanızı sağlarken aynı zamanda kaliteli içeriğe de sahip olmanıza yardımcı olur. Çeviri hizmeti ile ilgili farklı tüm çeviri metinlerinde tercümanlığın sunulması gerekir. Hukuki belgelerden teknik verilere ve sağlık sektöründeki çevirilere kadar birçok […]
  Whatsapp
  Yigit
  Yigit
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?