Mobil Uygulama Geliştirme

Anasayfa » Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama, mobil cihazlar için geliştirilen uygulama ve yazılımlar hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Sağlık, oyun ve iş alanları için geliştirilen mobil uygulama hizmeti ihtiyaçlarınızı karşılar niteliktedir. Birbirinden değişik yazılım kodları ve dili kullanılarak üretilen uygulamalar bilgisayar, tablet ve telefonlarda beklentiyi arttırmıştır.

Kullanıcıların hedefleri doğrultusunda geliştirilen mobil uygulamalar farklı içerikleri ile her alanda hizmet verir. Mobil cihazlarda kullanılan Android ve İOS işletim sistemlerine uyum sağlayan yüksek grafikli ve kaliteli uygulamalar bulunur. Bu uygulamalar sayesinde cihazların işlevselliği arttırılır.

Mobil Uygulama Geliştirme Nedir?

Teknolojinin gelişmesi bankacılık, alışveriş, iş alanlarında değişikliklere sebep olmuştur. Artık her işletme için zorunlu hale gelen mobil uygulama geliştirme hizmeti günümüzde oldukça önemlidir. Basitçe hazırlanan yazılım kodları sayesinde kolay ve kullanışlı uygulamalar elde edilir. Ayrıca başarılı bir şekilde geliştirilen uygulamalar ekonomik yönden işletmelere gözle görülecek katkılar sağlar.

Mobil cihazlar için geliştirilen bu uygulamalar işletim sistemine göre değişebilir. Örneğin İOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıcısı uygulamalara App Store üzerinden ulaşabilir. Android sisteme sahip cihazlar ise Google Play üzerinden istediği mobil uygulamayı indirebilir.

Mobil Uygulama Geliştirme Neden Gereklidir?

Dünya genelinde insanların telefon gibi mobil cihazlarla vakit geçirme süresi gün geçtikçe artmaktadır. Bahsedilen faktörü işletmeler lehine çevirebilir. Ticaret sürecini mobil uygulamaya taşıyarak işletme hakkında ürün ve marka tanıtımı yapılabilir. Bu sebeple mobil uygulama hizmetine son dönmelerde çeşitli yatırımlar yapılmaktadır.

Bilgi aktarımı ve eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan mobil uygulamaların kullanıcı sayısı artmaktadır. Geliştirilen işletim mekanizmaları da yeniliklerle hizmet vermektedir. Yapılan yenilikler mobil uygulamaların geliştirilmesine neden olmuştur. Geliştirilen uygulamalar sayesinde müşterilerle güçlü iletişim bağlantıları oluşturulmaktadır.

Günümüzde sadece büyük ölçekli değil orta ve küçük işletmeler için de mobil uygulamalar geliştirilebilir. İOS ve Android sistemleri üzerinden iletişim kurulan geniş kitlelerin kontrol edilebilirliği arttırılır. Mobil uygulamaların avantajlarından biride operasyonel maliyetten kurtulmanızdır.

Mobil Uygulama Geliştirme İle Neler Yapılabilir?

Global dünya düzeninde bankacılıktan alışverişe çeşitli uygulamalar kullanılmaktadır. Geliştirilen uygulamalar sayesinde geniş kitlelere hitap edilebilir ve etkileşim sağlanabilir. Bu etkileşime insanların sanal ortamda iletişimi de denir. İşletme duyurularını, indirimlerini ve kampanyalarını mobil uygulamalardan hedef kitlesine iletebilir. Bu işlemler dijital pazarlamada önem arz eder.

Yemek sipariş etmek, alışveriş yapmak ya da taksi çağırmak artık mobil uygulama geliştirme hizmetiyle oldukça kolay hale gelmiştir. Bahsedilen işlemleri yaparken uygulamalarda herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Tam tersine zamandan tasarruf yapılır. Ayrıca eskiden zor olan bir işi parkta, evde veya otobüste kısaca her yerde mobil uygulamalar ile tamamlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştirme Aşamaları Nelerdir?

Belli bir plana göre oluşturulan mobil uygulamanın geliştirilmesi işletmeler için çeşitli avantajlar sağlar. Pazarlama ve reklamcılıkta adınızı duyuran uygulamalar sayesinde internet üzerinde ki satışlarınızı arttırabilirsiniz. Peki, mobil uygulamanın geliştirilmesinde kullanılan aşamalar nelerdir?

Mobil Uygulama Hedefini Belirleme

Uygulamayı tasarlamadan önce amaç ve hedefler belirlenmelidir. Bu kurulan platformun arka planından yazılımına kadar çeşitli faktörleri etkiler. Sağlık, eğlence, ticaret gibi pek çok konuda uygulama geliştirilebilir. Seçmiş olduğunuz hedeflere göre platformun alt yapısı oluşturulur.

Hedef Kitle ve Rakip Analizi

Sanal ortamda hitap ettiğiniz hedef kitlenin özellikleri oldukça önemlidir. Ortalama yaş, cinsiyet dağılımı ve ilgi alanları doğrultusunda uygulamaya yenilikler getirilebilir. Hedef kitleyi sadece bahsedilen özellikleriyle değil sosyal-ekonomik yönleri de incelenmelidir. Kullanıcı etkileşimini arttırmak amacıyla hizmet veren uygulamalar piyasadaki rakiplerinizden sizi ayırır.

Mobil Uygulama Türüne Karar Verme

Analizler sonucu elde edilen veriler kullanacağınız mobil uygulama türünü belirler. Native tür mobil uygulamalar tek bir işletim sistemi için hizmet vermektedir. Örneğin İOS için geliştirilen bir uygulama Symbian için kullanılmaz. Kısaca özeldir. Native türünün yanı sıra hibrit uygulamalar tek kod üzerinden geliştirilmiştir. Daha az maliyetli oluşunun yanı sıra hızlı ve kolay geliştirilebilir bir yapıya sahiptir.

Mobil Uygulama Tasarımı

4peek ekibi tarafından hem sizin hem de hedef kitlenizin ihtiyaçlarına uygun mobil uygulamalar tasarlanmaktadır. Profesyonel kadrolar tarafından oluşturulan platformlar işletmenizin ya da web sayfanızın etkileşim oranını arttıracaktır. Bunun yanı sıra hitap edilen geniş kitleler oluşturmanız sağlayacaktır.

Sunum Aşaması

Geliştirilen uygulamalar 4peek ekibi tarafından müşterilerin hizmetine sunulur. Geri bildirimler ile istenen özellikler optimize edilir. Ardından uygulamanın kullanıcı deneyimi hakkında rapor ve analizleri müşterilere sunulur. Elde edilen bilgiler ve veriler belgelerle tasdiklenir.

Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sayfalarının aktifliği ve güncelliği nasıl sağlanıyorsa mobil uygulamalarında sürekli geliştirilmeye ihtiyacı vardır. Hedef kitlenin değişen tutumları ve teknolojik yenilikler değişimin sebepleri arasında yer alır. Ayrıca mobil uygulamaların aktif olması gerekmektedir. Elde etmek istediğiniz kullanıcı sayısı değil etkileşim oranıdır. Yani platform bir ekrandan çok daha fazlasını sizlere verebilmelidir.

Mobil uygulamalar geliştirilmeden önce planlı bir pazarlama stratejisi belirlenmelidir. Kullanıcıları zorlamayan sade ve kolay anlaşılır uygulamalar geliştirilmelidir. Kullanıcı deneyiminin fazla olması mobil uygulama hizmetinin başarısını gösterir. Bu nedenle kullanıcıların deneyimleri analiz edilmelidir. Düzenlemeler buna bağlı olarak optimize edilmelidir.

Size Nasıl Yardımcı Olacağız?

4peek web sitesi olarak her alanda mobil cihazlar için oldukça kullanışlı uygulamalar geliştirmekteyiz. Sağlık, spor, eğitim, bilim, ticaret ve bankacılık gibi pek çok alanda platformlar oluşturmaktayız. Verilen hizmetler sonrası çeşitli analizler ile sizlere geri dönütler sağlamaktayız.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Her müşteri özeldir politikasını izleyen ekibimiz sizlere mobil uygulama geliştirme hizmetinde destek vermektedir. Deneyimli ve kaliteli ekipleri ile müşterilerimize 7/24 hizmet sağlanmaktadır. Ayrıca sizler için oluşturulan uygulamaların performansını ölçerek 4peek ekibine geri bildirim oluşturulmaktadır. En önemlisi de uygulamanız için değişiklikler yapılabilmektedir.

  Mobil uygulama nasıl geliştirilir?

  İhtiyaç duyulacak özellikleri sıralamak. …
  Fikirlerinle site şemasını oluşturmak. …
  Rekabetçi araştırma yapmak. …
  En uygun mobil uygulama platformunu seçmek. …
  Yetkinliğe sahip geliştiricileri bulmak. …
  Uygulamanızı yayınlamak! …
  Tanıtımınızı yapmak.

  Mobil Uygulama Yaparken Kullanabileceğiniz Kodlama Dilleri

  Java Programlama Dili.
  Swift Programlama Dili.
  Uygulama Geliştirme Platformları
  Android Studio.
  Cordova.

  Mobil uygulama yapmak için neler gerekli?

  Google Play uygulama yapma için kullanılan dil ise genelde JAVA ve C++ oluyor. Bununla beraber uygulama yapma programları içerisinde ise en çok Android Studio ve Eclipse kullanılmakta.

  Mobil uygulama için hangi dil?

  Tahmin edebileceğiniz gibi en çok tercih edilen programlama dillerinin başında Android Uygulama Geliştirme’nin resmi dili olan Java geliyor. Play Store’da gördüğümüz uygulamaların büyük çoğunluğu Java ile oluşturulmuştur ve aynı zamanda Java, Google’ın en çok desteklediği dildir.

  Flutter mı yoksa Java mı?

  Örneğin; mevcut bir uygulamayı yenilemek için Kotlin tercih edilmelidir. Java ile kolayca çalıştığı için uygulama düzenlerken size kolaylık sağlar. Flutter ise çalışırken yeniden doldurma özelliği ile avantaj sağlar. Yani geliştiriciler kaynak koddaki değişiklikleri anlık olarak izleyebilir.

  Java ile mobil uygulama yapılır mı?

  Java diline hakim olarak programlama yapabileceksiniz. Android programlama dünyasının detaylarına hakim olacaksınız. Tam anlamıyla profesyonel bir şekilde uygulama geliştirebileceksiniz. Aklınıza gelebilecek olan tüm fikirlerinizi mobil uygulamaya dönüştürebileceksiniz.

  • Sosyal Medya Danışmanlığı
   Sosyal medya, bugünün dünyasında önemli bir pazarlama aracı olarak kabul edilir. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, sosyal medya kanallarını kullanarak markalarını tanıtmak, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve satışları artırmak için çalışırlar. Sosyal medya danışmanlığı, işletmelerin sosyal medya stratejilerini oluşturmalarına, uygulamalarına ve sonuçlarını analiz etmelerine yardımcı olur. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti, işletmelerin sosyal medya hesaplarının yönetimini içerebilir. […]
  • Sosyal medya reklamları
   Merhaba! Sosyal medya reklamları, bir marka veya ürünün sosyal medya platformlarında yayınlanan reklamlardır. Bu reklamlar genellikle, marka veya ürün hakkında bilgi verir ve kullanıcıların satın almayı düşünmelerini amaçlar. Sosyal medya reklamları, hedef kitleye ulaşmak için etkili bir yöntemdir ve genellikle düşük maliyetli olmaları nedeniyle popülerdir. Sosyal medya yönetimi nedir? Sosyal medya yönetimi, bir marka veya […]
  • Web site tasarımının önemi
   Web sitesi tasarımı, kullanıcıların bir web sitesine ilk kez girdiklerinde etkilenmelerini sağlayan önemli bir faktördür. İyi tasarımlı bir web sitesi, kullanıcıların dikkatini çekmekte ve onların siteyi daha uzun süre ziyaret etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca, iyi tasarımlı bir web sitesi, arama motorları tarafından daha iyi derecelendirilir ve daha yüksek sıralamalar alır, bu da siteyi daha fazla ziyaretçi […]
  • Seo Danışmanlık Hizmeti
   Seo Danışmanlığı Seo (Search Engine Optimization) danışmanlık hizmeti, bir web sitesinin arama motorlarında daha iyi sıralama ve daha fazla ziyaretçi çekmek için tasarlanmıştır. Bu hizmetler genellikle bir web sitesinin içeriğini, yapısını ve düzenini optimize etmeyi amaçlar ve arama motorlarının ön plana çıkarmaya yardımcı olur. Seo danışmanlığı, bir web sitesinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde […]
  • Türkçe – İngilizce Çeviri
   Dil çeviri hizmetlerinde her iki dilin tüm özelliklerine hâkim olan tercüman desteğinden yararlanmanız önemlidir. Profesyonel çeviri hizmeti güvenli ve hızlı bir tercüme desteğinden faydalanmanızı sağlarken aynı zamanda kaliteli içeriğe de sahip olmanıza yardımcı olur. Çeviri hizmeti ile ilgili farklı tüm çeviri metinlerinde tercümanlığın sunulması gerekir. Hukuki belgelerden teknik verilere ve sağlık sektöründeki çevirilere kadar birçok […]
  Whatsapp
  Yigit
  Yigit
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?